Puchimi&Co
888382478 Szybka wysyłka
Poznaj nas

Kim jest Puchimi&Co?


Puchimi to mała, rodzinna firma, tworzona przez miłośników uszaków wszelkiej maści.

Prywatnie jesteśmy rodzicami dwóch szynszylowych chłopców, na punkcie których mamy totalnego bzika.  

Chcemy stworzyć miejsce, w którym wszyscy miłośnicy naszych barci mniejszych mogą znaleźć coś wyjątkowego dla siebie, a przy tym realnie pomóc zwierzakom w potrzebie.

Wierzymy, że brak obojętności na potrzeby małych i dużych pomoże nam zbudować  bardziej wrażliwy i zgodny z naturą świat.

 

Skąd nazwa Puchimi?

Rozszyfrowanie tej zagadki pomoże Wam zrozumieć jaki mamy cel.

Puchimi, to dwa słowa- puchate i misja.

Nasze produkty zapewnią Wam przyjemne otulenie dzięki swojej wyjątkowej miękkości, a wszystko dzięki bawełnie premium. 

 

Jaką mamy misję? 

Otóż, jest to aktywne pomaganie, które planujemy poszerzać wraz z rozwojem firmy. Jednym słowem, chcemy razem z Wami tworzyć lepszy świat.

Jak to robimy?

Każda kupiona przez Was rzecz zasila paczkę z siankiem i smakołykami, którą otrzymują podopieczni z Okienka życia dla królików i gryzoni.

Jesteśmy wirtualnym opiekunem jednego z podopiecznych, króliczka Kentucky, to między innymi do niego trafiają wysyłane dzięki Waszym zakupom paczki. 

Króliczek Kentacky

 

Przekazujemy również nasze bluzy, koszulki i akcesoria na licytacje podczas tzw. „bazarków”, organizowanych przez Okienko życia dla królików i gryzoni czy Puchaty Patrol, z których cały dochód przeznaczany jest na pomoc dla zwierzaków. 

 

 

Chcemy być bardziej eko.

Cały proces produkcji prowadzimy lokalnie i świadomie.

Nasze paczki (oraz ich wypełnienia) nie bez przyczyny są sygnowane jako Eko, pochodzą z kraftowego kartonu, tworzonego głównie z makulatury.

Was również zachęcamy do ich ponownego wykorzystania, np. jako swego rodzaju „mebelki’’, które Wasi podopieczni bez wyrzutów sumienia mogą podgryzać podczas wybiegów.

 

Każdy proces produkcyjny wiąże się z pojawianiem się wszelkiego rodzaju „odpadów”.

My staramy się zmniejszyć ich ilość do minimum. Skrawki materiałów gromadzimy i szyjemy z nich kocyki, które trafiają do schronisk. To, czego nie możemy już wykorzystać, segregujemy. 

 

Ponadto dzianiny, z których szyjemy posiadają certyfikat:

STANDARD 100 by OEKO-TEX, który stanowi o braku szkodliwych substancji, mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl